KOČÁREK PRO JUSTÝNKU 

Zdravým dětem jsme již pomohli hodně! Ne všichni mají v životě štěstí! Náš přítel Kabo nás přivedl na tento příběh a my se ze své vlastní vůle rozhodli změnit kasičku rodiny RCCC na charitativní pomoc Justýnce Hlobilové, která se narodila Radimovi a Vendulce 8.9.2015 s těžkou diagnózou mikrocefalie!!! Pomůžeme a přispějeme konkrétnímu člověku, konkrétní věcí !

Mikrocefalie je velmi často spojena s nedostatečně vyvinutým mozkem a dalšími abnormalitami. Mirkocefalie se řadí k neurologickým vývojovým poruchám. Mozek člověka je orgán s ohromnými schopnostmi zpracovávat informace, vytvářet určité chování, umění, vědecké myšlení nebo uchovávat mnoho znalostí a dovedností. Na druhou stranu je mozek velmi citlivý orgán a je tak velmi zranitelný. I drobný zásah do jeho vývoje může způsobit nenávratné závažné poškození. Mikrocefalie je porucha poměrně vzácná, objevuje se průměrně u 1 na 1000 narozených dětí (ročně několik desítek dětí). Historicky se s mikrocefalií setkáváme odedávna. Osoby s mikrocefalií bývaly často zesměšňovány, označovány za opičí muže a využívány jako šašci, otloukánci či komici.

Bez komentáře, mail od maminky Justýnky paní Hlobilové:

Dobrý den pane Vohralík, až nyní (po přečtení Vašeho mailu a vizitky) jsem koukla na Vaše stránky na FB 
a nestačila jsem se divit. Z popisu Stáni, resp. mého manžela, jsem žila v domnění, že se jedná o malou akci kamarádů z Ostravska. 
Takováto úžasná akce mne ani v duchu nenapadla. Až je mi nyní líto, že jsme se akce aktivně nezůčastnili.
Navíc jsem zaznamenala částku, která byla pro Justýnku vybrána - něco nepředstavitelného!
Musím přiznat, že nemám slov a vlastně nyní ani nevím, co napsat... Netušila jsem, že je kolem nás tolik dobrých lidí.

Zatím Vám jen předem děkujeme za organizaci Vaší akce a skvelou myšlenku, která, jak jsem si všimla, provází váš klub vždy a všude.

Hlobilová

Akce RCCC kočárek pro Justýnku ukončena návštěvou Kaba u Justýnky!
A jako vždy s pokorou, úctou a skromností, gentlemanským přístupem RCCC! Justýnko! Ať se ti daří co nejlépe! 
Kolektiv RCCC + tým Kadet a kamarádi!

Kabík k tomu napsal:

Přátelé, kamarádi, známí i neznámí.

V neděli 3.12.2017 jsme vyrazili na návštěvu za Justýnkou s velmi příjemnou záležitostí a to s předáním dárků od Vás a také se symbolickým šekem ve výšši 100.000,- Kč. Setkání to bylo emotivní. Vzhledem k tak vysoké výsledné částce, jsme jim nepřispěli na nákup speciálního kočárku, tak jak jsem původně zamýšlel, ale my jsme jim ho koupili celý a ještě zbylo na další pomůcky, které mají rodiče v plánu Justýnce v budoucnu pořídit.

Nejen, že takový finanční dar pomohl rodině Justýnky materiálně, ale také je minimálně na chvíli naplnil pocitem, že na ně někdo myslí a že nejsou na vše úplně sami. A jelikož se navíc jedná o pomoc od převážně pro ně cizích lidí, tak tato druhá rovina možná i převyšuje tu první, materiální.

Jsme u konce jednoho z mnoha projektů RCCC který by se bez Vás všech nemohl uskutečnit. Srdečně děkuji Všem, kteří poslali finanční dar na bankovní účet nebo přispěli do kasiček v hotovosti. Věřte, že Vaše podpora je ve správných rukou!

S pozdravem
Stanislav Kabo Kanclíř

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.