RCCC 2019 – PRAVIDLA

The best carper – souboj rytířů – Labe 411051

Akce pod záštitou MO Čelákovice a Města Čelákovice na podporu kroužků ČRS a akcí dětí a mládeže! V případě velkého průtoku se termín posouvá automaticky o 14kalendářních dní.

Naprosto výjimečná akce v Čechách, závod jednotlivců, lovit se bude Kapr a Amur s váhou vyšší než 4kg. Závod v klasickém anglickém způsobu lovu: ze břehu, bez lodi a echolotu, bez pomoci druhého, každý sám za sebe!!! Jen vítěz bude králem, jak říká staré anglické přísloví.

Lovec není omezen množstvím návnady a jeho složením, pouze u partiklu povinnost uvařeného. Lovec je povinen lovit stylem položená, není však omezen lovem metodou feeder a method feeder. Lovec není omezen na nástraze přizpůsobené však povolené rybolovné technice položená!!! Po častých dotazech preferujeme, aby lovec vlastní metododou, tedy kombinací techniky, nástrahy a návnady ulovil rybu předepsané váhy k bodování.

Pravidla: On-line vážení ulovených ryb na telefon pořadatelů i v nočních hodinách. Lov i vnadění pouze ze břehu. Losovaná místa jsou předem označena na břehu, lov probíhá pouze v sektoru lovce, ne jinak (vyjímka zdolání trofejní ryby). Soutěž jednotlivců, v prvním kolo los pořadí k losu, druhé kolo sektor (místo) a třetí kolo losu umístění na místě v pravo A / v levo B. Po bodování šetrně vrátit úlovek do revíru. Rozhodující je vážící sestava rozhodčích, stejná pro všechny účastníky. Pokud ryba dosáhla požadované hmotnosti, je započítána do bodování. Lov na dva pruty/osoba. Pořadatel si vyhazuje právo na změnu během závodu.

Bodování: 3ks nejtěžších ryb - ( dle váhy, příklad váha 10,5kg bodů 10,5). Příklad v součtu 10,5 + 10 + 8,5kg = 29bodů Klasická montáž, háček komerčně vyráběný. Krmení a nástrahy bez omezení. Povinností je podběrák ramena 80cm a kapří podložka, voda na omytí ryby, kvalitní plovoucí sak . Povinnost základní vlasec 0,28 minimálně a min 8 m monofil 0,40mm šoková montáž ( ujímané silony povoleny ).

Lov probíhá kolmo na vodu a pouze ve vytýčeném sektoru, ne jinak a to platí i u krajních sektorů!!! Lov u kraje sektoru vždy po dohodě se sousedním lovcem.

Trofejní a zajímavé ryby budou při vážení zdokumentovány, každou rybu nafotí rozhodčí při vážení. Aktuální výsledky vždy na Facebooku a MRK.cz pořadatelů. Váhu při zápisu do výsledkové sestavy potvrdí vždy lovec i rozhodčí vzájemně. Porušením pravidel anulace předchozích úlovků, vážné porušení, dikvalifikace bez možnosti vrácení startovného.

Účastník soutěže jednotlivců (tedy závodník) si sám manipuluje s prutem a podběrákem, tedy kompletně zdolá rybu, až po uložení do podložky může pomoci jiný závodník (porušení se rovná anulace úlovku). Ryba je zdolávána okamžitě po záběru. Pokud závodník v soutěži jednotlivců opouští sektor (lovné místo) je povinen vytáhnout pruty.

Prut na Spybomb a Marker není považován za lovný prut. Marker slouží pouze k orientačnímu změření hloubky a neprodleně se odstraní! Vždy preferujeme co nejšetrnější zacházení s úlovkem u všech rybích druhů!!! A povinností je plovoucí sak! Použití back lead, tedy olov k připnutí na dno je férovostí k ostatním lovcům.

Využívat eko WC a úklid lovného místa považuji za samozřejmost!

Podpořte akci Velcí pomáhají malým! Opět bude ,,dětská kasička“ a ,,bedna“ k dispozici na místě setkání.

Podporujeme činnost kroužku ČRS. RCCC best carper z.s.,IČO:05606888, tel.kontakt: 603 253 895, mail:pavel.vohralik@seznam.cz

Pavel Bobrman Vohralík - Předseda spolku

Miroslav Kumprecht – Ředitel RCCC

Pavel Jindřich a Vlasta Havel – hlavní rozhodčí závodu

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.