RCCC 2018- Regional Carp Classic Cup 
The best carper – souboj rytířů – Labe 411051
PRAVIDLA – zjednodušený výklad

Akce pod záštitou MO Čelákovice a Města Čelákovice na podporu kroužků ČRS a akcí dětí a mládeže!
V případě velkého průtoku se termín posouvá automaticky o 14kalendářních dní.

Naprosto výjimečná akce v Čechách, závod jednotlivců, lovit se bude Kapr nad 65 cm a Amur nad 75cm, to nejdůležitější, závod v klasickém anglickém způsobu lovu: ze břehu, bez lodi a echolotu, bez pomoci druhého, každý sám za sebe!!! Jen vítěz bude králem, jak říká staré anglické přísloví.

Lovec není omezen množstvím návnady a jeho složením, pouze u partiklu povinnost uvařeného. Lovec je povinen lovit stylem položená, není však omezen lovem metodou feeder a method feeder. Lovec není omezen na nástraze přizpůsobené však povolené rybolovné technice položená!!! Po častých dotazech preferuji aby lovec vlastní metododou, tedy kombinací techniky, nástrahy a návnady ulovil rybu předepsané délky k bodování.

Pravidla: On-line vážení ulovených ryb na telefon pořadatelů i v nočních hodinách. Lov i vnadění pouze ze břehu. Losovaná místa jsou předem označena na břehu, lov probíhá pouze v sektoru lovce, ne jinak (vyjímka zdolání trofejní ryby). Soutěž jednotlivců, v prvním kolo los pořadí k losu, druhé kolo sektor (místo) a třetí kolo losu umístění na místě v pravo A / v levo B. Po bodování šetrně vrátit úlovek do revíru. Rozhodující je měrná sestava rozhodčích, stejná pro všechny účastníky. Pokud ryba dosáhla požadované délky, váží se v identické vážící tašce a váze rozhodčích. Lov na dva pruty/osoba. Pořadatel si vyhazuje právo na změnu měrné délky během závodu.

Bodování: 3ks nejtěžších ryb - Kapr nad 65 a Amur 75cm ( dle váhy, příklad váha 10,5kg bodů 10,5). Příklad v součtu 10,5 + 10 + 8,5kg = 29bodů
Klasická montáž, háček komerčně vyráběný. Krmení a nástrahy bez omezení. Povinností je podběrák ramena 80cm a kapří podložka, voda na omytí ryby, kvalitní plovoucí sak . Povinnost základní vlasec 0,28 minimálně a min 8 m monofil 0,40mm šoková montáž.

Lov probíhá kolmo na vodu a pouze ve vytýčeném sektoru, ne jinak a to platí i u krajních sektorů!!! Lov u kraje sektoru vždy po dohodě se sousedním lovcem.

Trofejní a zajímavé ryby budou při vážení zdokumentovány, každou rybu nafotí rozhodčí při vážení. Aktuální výsledky vždy na Facebooku a MRK.cz pořadatelů. Váhu při zápisu do výsledkové sestavy potvrdí vždy lovec i rozhodčí vzájemně. Porušením pravidel anulace předchozích úlovků, vážné porušení, dikvalifikace bez možnosti vrácení startovného.

Účastník soutěže jednotlivců (tedy závodník) si sám manipuluje s prutem a podběrákem, tedy kompletně zdolá rybu, až po uložení do podložky může pomoci jiný závodník (porušení se rovná anulace úlovku). Ryba je zdolávána okamžitě po záběru. Pokud závodník v soutěži jednotlivců opouští sektor (lovné místo) je povinen vytáhnout pruty.

Prut na Spybomb a Marker není považován za lovný prut. Marker slouží pouze k orientačnímu změření hloubky a neprodleně se odstraní! Vždy preferujeme co nejšetrnější zacházení s úlovkem u všech rybích druhů!!! A povinností je plovoucí sak! Použití back lead, tedy olov k připnutí na dno je férovostí k ostatním lovcům.

Využívat eko WC a úklid lovného místa považuji za samozřejmost!

Podpořte akci Velcí pomáhají malým! Opět bude ,,dětská kasička“ a ,,bedna“ k dispozici na místě setkání.

Podporujeme činnost kroužku ČRS.
RCCC best carper z.s.,IČO:05606888, tel.kontakt: 603 253 895, mail:pavel.vohralik@seznam.cz

Pavel Bobrman Vohralík 
Předseda spolku

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.