RCCC DAIWA 2015- Regional Carp Classic Cup  

THE BEST CARPER-závod jednotlivců

Autokemp Brodský rybník 25.9.-28.9.2015

Závod jednotlivců v UK stylu !!!

25.9. pá: 12,00 losování, pá: 14,00 zahájení,                                                           28.9. po: 12,00 konec závodu, po:13,30 vyhlášení výsledků.

Pravidla: On-line vážení ulovených ryb na telefon pořadatelů i v nočních hodinách, sakování pouze jedné ryby. Lov i vnadění pouze ze břehu. Losovaná místa jsou předem označena na břehu i na vodě, lov probíhá kolmo směrem na vodu. Soutěž jednotlivců  v prvním kolo los pořadí k losu, druhé kolo sektor (místo) a třetí kolo losu umístění na místě v pravo A / v levo B. Bodovaná ryba minimální velikost 75 cm, po bodování šetrně vrátit do revíru. Rozhodující je měrná sestava rozhodčích, stejná pro všechny účastníky. Pokud ryba dosáhla požadované délky váží se v identické vážící tašce a váze rozhodčích. Lov na dva pruty/osoba.

Bodování:

Kapr nad 75 (dle váhy, příklad váha 10,5kg bodů 10,5)

Lín nad 35cm 5bodů (neváží se)

Amur nad 80 cm 8bodů (neváží se)

Sumec nad 100cm 10bodů (neváží se)

 Navíc se bodují lín nad 35cm (5bodů) a amur nad 80 (8bodů). Klasická montáž, háček bez protihrou komerčně vyráběný. Krmení a nástrahy bez omezení. Povinností je podběrák ramena 80cm a kapří podložka, voda na omytí ryby. Povinnost základní vlasec 0,28 minimálně a 8 m monofil 0,40mm šoková montáž. Trofejní a zajímavé ryby budou při vážení zdokumentovány, každou rybu nafotí rozhodčí při vážení. Na stanovišti pořadatelů vždy vyvěšeny aktuální výsledky. Rozhodčí budou mít vždy u sebe aktuální informace o stavu výsledkové listiny a na požádání je vydají k nahlédnutí. Váhu při zápisu do výsledkové sestavy potvrdí vždy lovec i rozhodčí vzájemně. Porušením pravidel anulace předchozích úlovků, vážné porušení, dikvalifikace bez možnosti vrácení startovného. Účastník soutěže jednotlivců (tedy závodník) si sám manipuluje s prutem a podběrákem, tedy kompletně zdolá rybu, až po uložení do podložky může pomoci jiný závodník (porušení se rovná anulace úlovku). Ryba je zdolávána okamžitě po záběru. Pokud závodník v soutěži jednotlivců opouští sektor (lovné místo) je povinen vytáhnout pruty. Nahazuji pouze kolmo na své lovné místo. Prut na Spybomb a Marker není považován za lovný prut. Marker slouží pouze k orientačnímu změření hloubky a neprodleně se odstraní ! 

 

V našem závodu vyhrává každý!

 Podpořte akci Velcí pomáhají malým! Opět bude dětská kasička k dispozici na místě závodu. Loni jsme vybrali a předali parádních 15.102,- a předloni 3.502Kč pro Dětské závody, činnost kroužku MO Týnec N/Labem!

Doporučení:

Sak na uchování, nejsou všechna místa dostupná autem, rozhodčí dorazí neprodleně, ale mohou vážit v jiném sektoru. Povinností je od roku 2015 použití předních olov, ryby jsou bojovné a jezdí do strany, o rybu můžete přijít o vlasce sousedních závodníků! Použití brodících kalhot pro zdolání dovoleno a doporučeno, i pro nahazování!

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.