RCCC 2019 ČRS SÚS - The best carper - hodnocení - Pavel Jindřich hospodář MO ČRS Čelákovice

Ve dnech 2. – 6. 10. 2019 pořádal rybářský klub RCCC, ve spolupráci s Městem Čelákovice a jeho MO ČRS, již desátý ročník mezinárodního závodu RCCC (Regional carp classic carp) – SOUBOJ RYTÍŘŮ. Jednalo se o nejprestižnější a nejtěžší závod v položené jednotlivců, pouze ze břehu a bez pomoci druhého. Soutěž byla vypsána na zápočet třech nejtěžších úlovků od 4kg váhy. Délka trvání závodu 92 hodin na 6 km úseku řeky Labe s celkovým počtem 48 závodníků ve čtyřech sektorech, činila tuto akci jedinečnou. Smyslem tohoto závodu je podpora rybářských kroužků ČRS, akcí rybařící mládeže a hlavně podpora dětí, co neměli tolik štěstí. Dětskou tváří letošního ročníku byla jedenáctiletá Michalka, která je díky své nemoci na vozíčku.

Úvodního slova se ujal Pavel Bobrman Vohralík, hlavní tvář RCCC a seznámil účastníky s průběhem závodu a předal slovo místostarostce Města Čelákovice Nikola Ottl. Ta vyjádřila obdiv za tuto akci pro děti a popřála všem hodně štěstí a úspěchů do závodu. Po losování pořadí hlavního losu lovného sektoru se účastníci vydali na svá místa a mohli se věnovat přípravě na začátek závodu, který odstartovala polední „zkouška sirén“.

Již od samého počátku závodu panovalo to správné kaprařské počasí, tedy déšť a silný vítr. Nic moc příjemného pro závodníky, ale počty ulovených ryb v prvních hodinách dávaly jasně najevo, že ryby byly při chuti. První kapr (11,7kg) byl uloven po první hodině závodu a další ryby na sebe nenechaly dlouho čekat. Například koi kapr (8,3kg), který byl velkou zajímavostí závodu. Do večera se na výsledkové tabuli objevilo 14 kaprů bodovaných o váze 113kg. Slušný začátek dával naději na závod světových parametrů. Následující den ustal déšť, zmírnil se vítr a závodníci mohli pilovat taktiku lovu,

což přineslo výsledky v podobě zvýšení počtu úlovků na 40 ks bodovaných ryb o celkové váze 341kg. Další den počty bodovaných úlovků sice mírně poklesly, ale bylo to způsobeno menšími rybami, kterých byly desítky. Také ryb, které závodníkům se třemi úlovky body nepřinesly, bylo více než dost. Přesto se počet bodovaných úlovků zvýšil na 48ks o váze 432kg. Blížil se konec závodu a začal finiš. Nervozita a hecování závodníků nabývali na intenzitě a sílící vítr s deštěm dávali šanci i těm méně úspěšným. Někteří se dočkali jiní ne, nicméně konečná výsledková tabule ukázala celkové skóre – 629kg!!! Neuvěřitelné. Extrémně těžký závod jednotlivců a takové výsledky.

Po ukončení závodu mohlo dojít k vyhlášení vítězů. K předávání cen se dostavili zástupci SÚS ČRS v podobě předsedy Dušana Hýbnera a Aleše Halusky, z Rožmitálské MO. Velmi dojemné pro všechny byla návštěva malé Michalky Zahradníkové s rodiči, kteří přijeli poděkovat všem RCCCčkářům za krásné dárky a finanční podporu. Ta se vyšplhala na neskutečných 200.000Kč, které se klubu RCCC podařilo vygenerovat ze všech letošních akcí, které uspořádal. Na závěrečný ceremoniál přijeli i zástupci rybářských kroužků a organizátoři rybářských táborů či akcí, kteří obdrželi podporu ve formě balíčků od sponzorů a od samotných závodníků. Pro informaci, byly předány balíčky pro kroužky v Neratovicích, Rožmitále, Voticích, Berouně, Miřeticích, Čelákovicích, Týnci n/L, v Chebu, a také balíčky na Pohár předsedy SÚS, Dětský rybářský tábor Zdechovice, tábor MO Příbram a balíček pro děti z Motola.

Akce „Kasička“, což je vlastně sbírka mezi všemi účastníky tohoto závodu vynesla 30.740Kč a tyto finance budou použity také jako počáteční obnos pro podporu další dětské tváře příštího ročníku RCCC, kterou se stala čtrnáctiletá Irenka z Čelákovic.

Cítíme potřebu vyzdvihnout jedinečnost této akce, kterou jsme měli tu čest podporovat a poskytnout revír pro završení tohoto jubilejního 10. ročníku. Jsme připraveni podporovat klub RCCC i v následujících ročnících a plně jim vyjít vstříc.

Konečné výsledky:

1.místo Brejcha Milan 43,2kg

2.místo Pavel Bobrman Vohralík 42,9kg

3.místo Bartoš Tomáš 39,2kg

4. Kapras Miroslav 36,2 kg

5. Kotek Vojta 34,4 kg

6. Kanclíř Stanislav 31,1 kg

7. Hampl Ondřej 30,7 kg

8. Kapras Pavel 29,1 kg

9. Zmeškal Zdeněk 27 kg

10. Dohnal Martin 22,4 kg

1. sektor Zmeškal Zdeněk 27 kg Chlupsa David 21,8 kg Škarda Jan 14,4 kg

2. sektor Dohnal Martin 22,4 kg Mráček Petr 16,5 kg Bajer Milan 10,6 kg

3. sektor Kapras Miroslav 36,2 kg Kotek Vojta 34,4 kg Kapras Pavel 29,1 kg

4. sektor Brejcha Milan 43,2 kg Vohralík Pavel 42,9 kg Bartoš Tomáš 39,2 kg

Nejkrásnější ryba: Tomáš Hájek

Nejtěžší ryba: Brejcha Milan

První ryba: Mráček Petr

Nejmladší účastník: Kotek Vojta 14let

Pohár za zásluhy o RCCC klub:

Bronislav Hýsek, Kateřina Vaňková, Lumír Kretek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.