Společně za podporou dětí a mládeže!          

 

 Aktuality najdete na našem Facebooku RCCC:

RCCC rybářský klub z.s. - oficiální stránka

RCCC z.s. fans zone - stránka fanoušků akce

Akce pro vážně nemocné děti:
RCCC 2017 Kočárek pro Justýnku 100.000,-
RCCC 2018 Naděje pro Ondru 100.000,-
RCCC 2018/19 Podpora pro Michalku 200.000,-
RCCC 2020 Šance pro Emičku 103.000,-
RCCC 2020 Pro Irenku 100.000,-

Úzce spolupracujeme s Územním svazem Středočeským, Místní organizací MO Čelákovice a Městem Čelákovice a sponzory a partnery, jež akci podporují dlouhobě a podílejí se na úspěšném rozvoji klubu.                               

Stav podpory RCCC  je 1.507.864,-

Jedná se o součet všech aktivit pro dětské rybářské akce, rybářské kroužky při MO Českého rybářského svazu, rybářské tábory mládeže, Pohár předsedy ČRS SÚS, akce s účastí postižených dětí, dětské rybářské tábory a mnoho dalších podobných aktivit.
Hlavní činností je podpora dětí a mládeže, co neměli v životě štěstí. 
 

Každý z účastníků byl zároveň podporovatele této akce, každý kdo přispěl na internetových akcích se výzmnamně podíle na úspěchu akce! Jsme průkopníky této činnosti v České republice a mnoho akcí se po našem vzoru podílí na podpoře postižených dětí. U nás to začalo! My jsme ti, jež udávají krok a směr této činnosti !

,,VELCÍ POMÁHAJÍ MALÝM“

Je doprovodná akce, kdy formou balíčků materiální podpory rozvíjíme činnost dětí a mládeže přímo v kroužcích Českého rybářského svazu. Mládež a jejich budoucí postoj k rybaření je totiž udáním směru, kam se bude tento nádherný koníček ubírat v budoucnosti.

RCCC-Regional Carp Classic Cup 

Prestižní a respektovaný závod jednotlivců v lovu ryb (nejenom kapra) a to pouze ze břehu a bez pomoci druhého. Závod, kde si ti nejúspěšnější sáhnou už na dno a mnohdy až za práh vlastních sil a dovedností. Nedílnou součástí současného RCCC jsou i charitativním akce a podpora dětí a mládeže. Závod oslovil již mnoho lidí u nás i v zahraničí a stává se předlohou pro mnoho pořadatelů tak, aby závodní kaprařina vedla i podpoře a výchově dětí a mládeže.

O vzniku RCCC 

Hlavní a zásadní myšlenkou vzniku RCCC, tedy regional carp classic cup byli konfliktní situace na prestižních kláních kaprařů u nás i v zahraničí.  Chtěli jsme udělat takový jiný ,,závod“, takovou soutěž, kde není vítězství prvořadé. Začínali jsme závody dvojic, ale rádi se lišíme a tak jsme šli cestou jednotlivců a přátelství. Cestou velmi těžkého závodu, na svazové řece! Nelíbí se nám závody jen pro vyvolené, peněžní odměny za vítězství, ani současný styl kaprařiny v honbě za rekordním úlovkem proto nabízíme tuta alternativu.

 

Filosofie RCCC 

Kamarádství, partnerství, uznání kvalit druhého, respekt, sounáležitost. Pohodový pobyt na rybách v přírodě. Maximální snaha o to, aby každý soutěžící získal cenu, byť první nebo poslední. Soutěž pouze o čest! Rozdílem celkového hodnocení je hlavně pohár a ten u nás je putovní a jsou na něm, jak bývá zvykem jména všech, kdo bodovali a obsadili příčky vítězů. Naši sponzoři a partneři musí mít jistotu, že podpořili závod směřující k samé podstatě rybaření. Nebodujeme pouze úlovek kapra, ale i líny a amury, což přispívá k atraktivitě! Maximálně spolupracujeme s kroužky mládeže ČRS a odborem mládeže ČRS.

 

Vývoj RCCC 

Zahájili jsme v roce 2010 tak jak v Čechách bývá tradicí, klasickým závodem dvojic v areálu Pískovny Roudnice u Hradce Králové, kde jsme měli dobré podmínky pro závod a již tam jsme zkusili překročit nepsaný práh a v ročníku 2012 jsme poprvé zařadili závod jednotlivců. Bylo to něco jako magnet, nás pořadatele si to opravdu získalo a hlavně výkony některých borců. To byl ten směr, kterým jsme chtěli jít. Od ročníku 2013 jsme závod přesunuli do areálu Kemp Brodský u Červeného Kostelce, kde svůj velký UK závod pořádáme do dnešních dnů. Závod se smažíme stále zdokonalovat a rozvíjet. V roce 2017 jsme uspořádali ve spolupráci s předsedou ČRS SÚS panem Dušanem Hýbnerem a MO Čelákovice velký závod jednotlivců na svazovém Labi v Čelákovicích-RCCC DAIWA ČRS. Od roku 2018 již za počtu startujících 48 evidentně největší závod jednotlivců, kaprařů specialistů v Evropě v takém rozsahu lovu a na tak těžké vodě! Ročník 2019, tedy desátý v pořadí byl neskutečně úspěšný a byl opravdu nádhernou přehlídkou lovu kapra na svazové vodě v duchu přátelství. Dále rozvíjíme spolupráci s MO Čelákovice, odborem mládeže ČRS a ČRS SÚS. Dnes již nese akce oficiální název:

RCCC ČRS SÚS

 

RCCC  hnací motor

Závod měl veliké štěstí, na dobré lidi v týmu, pořadatele, závodníky jež vytvořili za několik let soudržný kolektiv. Díky této partě lidí se neustále zvedá kvalita úroveň a prestiž závodu. Náš kolektiv, naše rodina RCCC je dnes tak silná že zvládla uspořádání tak náročného závodu jako byl závod na svazovém Labi v takém rozsahu. V roce 2017 byl založen Rybářský klub RCCC, jako zájmový spolek, což dalo klubu tvář a vede k dalšímu rozvoji. Prioritou pro další období je spolupráce s ČRS SÚS, Městem Čelákovice a organizacemi MO ČRS, jež se na akci podílejí. Náš zájem je upřen především na rozvoj rybářských kroužků a akcí pro děti a mládež těchto organizací!

 

Cíl RCCC 

Zvyšovat stoupající sledovanost závodu a jeho prestiž, bez pomoci reklamy, pouze svoji činností. Podporovat akce pro děti a mládež a co nejvíce je rozvíjet. Podpora a pomoc postiženým dětem jako priorita každého ročníku. Držet se vysoké náročnosti závodu jednotlivců v klasickém stylu lovu ze břehu, bez lodi, echolotu, pomoci druhého, každý sám za sebe!

 

Pavel Bobrman Vohralík - předseda klubu a autor projektu RCCC

Miroslav Kumprecht - místopředseda klubu a ředitel závodu RCCC 

Heslo závodu (staré anglické úsloví) :

,,JEN VÍTĚZ BUDE KRÁLEM

  

  

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.