RCCC s Nicolasem na rybách!
Akce kterou jsme realizovali je opět na základě pošťouchnutí od kamaráda Petra Petr Salač a příběh nás zaujal, není jen o diagnóze, ale i o sociálních poměrech. Tedy proč ne, malou sbírku pomůcek k rybaření, pro kluka, co mu rybolov pomáhá! Budou dvě bedýnky, jedna na akci Sahara a druhá na akci Souboj rytířů a do obou budete moci přispět vybavením, které zrovna nepotřebujeme.

Popis od matky Nicolase:

Jmenuji se Nicolas, je mi ( v té době) 7 let a mám diagnostikováno ADHD s agresivní povahou a v současné době navíc bojuji s tikovou poruchou, která je předzvěstí Touretteova syndromu.

ADHD přesněji porucha pozornosti s hyperaktivitou patří mezi tzv. neurovývojové poruchy. Jedná se o vrozenou nerovnováhu centrální nervové soustavy, zjednodušeně řečeno každá část mozku si zraje jinak rychle, přičemž si jeho jednotlivé části vyměňují informace pomaleji, než je potřeba. Jsem často neposedný a nepozorný, protože můj mozek si neumí z množství podnětů vybrat ty podstatné a projevuji se velmi impulzivně - část mozku, která je zodpovědná za kontrolu chování a emocionální reakce je o krok pozadu za emocionálně silnými podněty, tzn., reaguji dříve, než si reakci promyslím. Nejsem schopen regulovat svoje chování, většinou působím konfliktně až agresivně.

Touretteův syndrom je vrozené neuropsychiatrické onemocnění charakterizované pohybovými a zvukovými tiky. Tiky jsou často doprovázeny změnou chování. Projevuje se nejčastěji kolem 7 roku. Při neléčeném dlouhotrvajícím se stavá onemocnění chronické.

Narodil jsem se v termínu, ale po porodu jsem byl převezen na JIP s hypoglykémií. Po měsíci jsem byl propuštěn domů a můj život se vyvíjel běžným způsobem. V mých cca 2 letech si můj otec začal brávat svého syna z předchozího vztahu a dělal mezi námi velké rozdíly. Začal jsem bojovat o své místo u otce, ale boj se svým starším nevlastním bratrem jsem nevyhrával. Proto jsem se začal projevovat agresivitou. Tuto mám dědičnou a rovněž jsem ji velmi často viděl u otce. Vybojoval jsem si tak aspoň chvilku pozornosti. Zjistil jsem, že takto si získám své, a proto jsem se agresivně projevoval ve školce a nyní i ve škole. Díky své agresivitě si neudržím kamarádské vztahy, mám hodně poznámek. Otec si mě berou jednou za 8 dní na pár hodin a nevěnuje se mi. Hrávám si sám na hřišti nebo v herně. Ale já potřebuji více než to. Neumím se s rozdílnou výchovou vyrovnat a tak mé tělo reaguje nekontrolovatelnými tiky a neustálým mrkáním. Doma zatahuji žaluzie a zhasínám světlo, protože mě z mrkání bolí oči. V noci ze spaní křičím, mám špatné sny. Ve svém věku beru již 3 léky (ADHD, agresivita, panická porucha). Léky budu brát do svých 15 let, kdy pedopsychiatr rozhodne co bude dál.

K tomu abych mohl vyrůst jako běžné dítě, byl zvladatelný je potřeba mě stejně a důsledně vychovávat, musím mít řád a dělat činnosti, které mě budou zklidňovat a motivovat. Aby se Touretteův syndrom nestal chronickým je potřeba, aby jsem vyrůstal v klidném, nestresujícím prostředí. Proto s maminkou jezdíme často na výlety. Dovedla mě k rybaření, což mě hodně baví. Ale jsem zatím netrpělivý a když mi něco nejde, vztekám se. Mám velkou radost z každé chycené rybky a učím se, jak s nimi zacházet opatrně. Maminka mě učí, jak se dá přežít pouze se základními věcmi, učí mě poznávat zvířata a rostliny. Velmi rád u vody pozoruji užovky, myšky, ježky, kačeny a spoustu dalších zvířátek, kterých bych si sám ani nevšiml. Maminka se mě snaží vést k důslednosti, což je se mnou hodně těžké. Chodím i do taneční školy, kde svou energii vybíjím a těším se na veřejná vystoupení, kde můžu ukázat i své jiné dovednosti. Péče o mě je velmi náročná jak psychicky, tak finančně. Ale s pomocí mám velkou šanci, aby jsem dostudoval a vyrostl jako běžný zdravý klučina.

  

Proběhlo předání daru malému Nicolasovi

Kterého jsme navštívili přímo u vody na rybách. Poděkování patří všem kteří přispěli do bedýnky na akci RCCC Retro Kopa, členům a sympatizantům RCCC z.s. a Aničce za spol Daiwa. Polední návštěvu jsme si parádně užili, děti si super rozuměli s Andym jsme Nicolasovi hned namotali vlasec na naviják, sestavili montáž, která hned letěla do vody, neboť Nicolas doposud chytal pouze na jeden. Nicolasovi přejeme mnoho úspěchu a ať ho radost s pobytu v přírodě a rybařiny neopouští.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.