Akce RCCC Sahara – Kočárek pro Justýnku!

Náš klub, si letos stanovil jednu z priorit pomoci holčičce s těžkou vrozenou vadou z Ostravska. Cíl, který vznikl jako by náhodou na revíru Sahara, při diskusi Bobrman @ Kabíček. Poté, co jsme myšlenku zveřejnili na FB získali si u veřejnosti velikou podporu. Kde však v dnešní době najít revír a uskutečnit na něm vrchol naší akce? Požádal jsem o pomoc Martina, Lukáše a Marka, jež spravují mě blízký revír Sahara. Kluci nám vyšli vstříc a ve čtvrtek 26.10. se začali sjíždět první účastníci akce, kteří svým přihlášením na sraz vlastně již svůj podíl na podpoře uhradili.

       

            

     

Byli i tací, jež zaplatili jen tak pro dobrou věc a nebylo jejich cílem ani lovit. Tohoto si u členů a fanoušků RCCC klubu a našeho zájmového spolku cením snad nejvíc! Není jim prioritní úlovek, ale podpořit dobrou věc! Los obstaral Kabíček a kluci se rozjeli po pískovně. Panovala velmi dobrá a přátelská atmosféra. Vrcholem nebyl však rybolov, ale slíbené přednášky Martina Hájka, o chovu Saharských ryb a volná diskuse s Lukášem Krásou na téma vzniku a historie revíru a jeho povídání o nedávné zahraniční cestě.

Kluci byli z přednášek velmi nadšení, i pár ryb se nakonec ulovilo, škoda jen, že akce neměla vyšší podporu u Svatého Petra! Ten stanovil nevlídné počasí s větrem a deštěm a stanovený konec se musel o den zkrátit při varování meteorologů před blížící se vichřicí!

 

V sobotu se většina účastníků, mimo dvou vydala na dlouhé cesty domů, včetně našich Slovenských kamarádů. Zůstali jen Kabíček a Pája Hanuš, který se také stal držitelem poháru za nejkrásnější rybu setkání.

    

        

Nám prioritně nejde o váhy ryb, ale o lov a jeho podstatu. Pohár ,,Zlatá Skalara“ pro největšího podporovatele dětských akcí získal pan Josef Dytrych, ale předání zamezila zácpa na dálnici před Prahou, čili pohár předali dodatečně o týden později kluci na jiné charitativní akci!

V rámci setkání byl též předán panu Andymu Andrej Jangl putovní pohár ,,Big mazlik“ za vítězství v letošním hlavním setkání RCCC Labe Sedlčánky Čelákovice!

     

I na Sahaře bylo populární ,,Akvárko“ na drobné příspěvky a nebyly zrovna drobné !!! Na místě se vybralo přes 8tisíc korun. Celkově již k 6.11.2017 činí stav akce 95.350,- !!!

 

        

  

Tímto bych chtěl poděkovat pánům Martinu Hájkovi, Lukáši Krásovi a Marku Bouškovi za možnost uspořádat akci na podporu nemocné Justýnky právě na tomto revíru a pokud bude vůle a chuť akci zopakovat za lepších klimatických podmínek.

Děkuji i Všem, kdo akci v roce 2017 podpořili svým příspěvkem!

Pavel Bobrman Vohralík 
Předseda spolku RCCC z.s.
zřízeného pro podporu dětí a mládeže kroužků ČRS

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.